,
Message sent from:

Staff

Teachers

  Briege Bowley (Nursery Manager)
  Jude Fowler (Rec - Finches)
  Emma Chessman  (Rec - Wrens)
  Katy Harwood (Year 1 - Owls)                      Katie Wilson (Year 1 - Larks)                              Thea Armstrong (Year 2 - Kingfishers)
  Carina Dixon (Year 3 - Swifts)

  Hayley Nicholls (Year 3 - Swifts)

  Kay Pearce/Tim Sadler (Year 3  -                    Woodpeckers)    

  Kayleigh McGregor (Year 3 - Jays)
  Nick Carter (Year 4 -Kites)
  Thomas Hayward (Year 4 - Puffins)
  Sophie Morrish (Year 5 - Eagles)
  Robert Watson (Year 5 - Kestrels)
  Jodie Lear (Year 6 - Swans)
  Sue Fisher (PPA)
  Nicky Stratford (PPA)
  Sharon Haines (PPA - MFL)

  

 

 

Leadership

Senior Leaders:
Keely Folker (Headteacher)
Siobhan Price (Deputy Headteacher)
Carina Dixon (Assistant Headteacher: Assessment Leader)
Kathy Haig (School Business Manager)

Leadership Team:
Katie Wilson (Parental Engagement & Computing)
Sophie Morrish/Jodie Lear (English)
Hayley Nicholls (Maths) 
Toni Worgan / Julia Dickson (INCO)

Support Staff

Teaching & Learning

  • MDSA

    Grace MacIntosh (Senior MDSA)

    Sylvia Mountford

    Kerry Turk

    Sam Bourne

    Claire Wilson

    Antonia Lowery

    Sharon Gale

    Lisa Noble

    Iveta Beridze

    Sharon Gale

    Rhianne Neal

     

     

     

     

  • Class Based

     Nikki Beacham (Early Years Practitioner)
     Alisha McGuirk (Early Years Practitioner)                                                                                     Karen Law (Early Years Practitioner)
     Paula Bourne (Reception Teaching Partner)
     Terri Godwin (Reception Teaching Partner)
     Claire Twinning (Reception Teaching Partner)                                                                                   Lex Daly (Year 1 Teaching Partner)                                                                                                 Briege Bowley (Year 1 Teaching Partner)                                                                                      Jenny Jones (Year 2 Teaching Partner)                                                                                              Nicola Hall (Year 2 Teaching Partner)                                                                                               Trish Haines (Year 3 Teaching Partner)                                                                                             Lana Bryant (Year 3 Teaching Partner/Librarian)
     Grace McIntosh (Year 4 Teaching Partner)
     Hayley Kerslake (Year 4 Teaching Partner)
     Sarah-Jane Roberts (Year 5 Teaching Partner)
     Sarah Bent (Year 5 Teaching Partner)
     Carol Willey (Year 6 Teaching Partner)

  • PaCSA

    Julie Sharp (PaCSA & Nurture Manager)
    Sarah Abbott (PaCSA Assistant)
    Shelley Alcock (PaCSA Assistant)

  • SEN

    Megan Brindley (S&L Teaching Partner)
    Debbie Dowle (1:1 Teaching partner)
    Shelley Alcock (1:1 Teaching Partner)
     

Admin

  • Admin

     Kathy Haig (School Business Manager)
     Alys Davies (School Administrator, PA to Head Teacher, Breakfast Club Lead)                       Julie Napthine (School Administrator, Attendance Officer)                            
     Paula Bourne (Admin Assistant)
     Roger Slater (Clerk to the Governors)

    Facilities

  • Site

     Anthony Mock (Site Manager)
     Steve Wellington (Grounds)
     Antonia Lowery (Cleaner)
     Charmaine Feek (Cleaner)
     Josie Stoneley (Cleaner & Crossing Patrol)
     Kerry Turk (Cleaner)                                                                                                                           Sarah Carter (Cleaner)

  • Catering

    Laura Jordan (Catering Manager/Chef)
    Anila Patel (Catering Assistant)
    Cherry Birt (Catering Assistant)

X
Hit enter to search